Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura leží nejblíže afrických břehů. Rozlohou se jedná o druhý největší ostrov z celých Kanárských ostrovů. Jedním z hlavních lákadel Fuerteventury je bezesporu podnebí, které ostrov nabízí. Jeho stálost je zapříčiněna hlavně pravidelně vanoucími pasáty a také mořskými proudy. Fuerteventura se také vyznačuje absencí srážek. Prší zde prakticky pouze v zimních měsících. Průměrná teplota na Fuerteventuře činí přibližně 20 stupňů Celsia.

Nejvíce lákají turisty, kterých sem přijede každoročně velké množství, pláže. Ty jsou pokryté jemným zlatým pískem. Součástí zdejších pláží je také pláž s písečnými dunami, jež vznikají neustálým foukáním větru. Duny pořád mění tvar a vytváří zajímavou romantickou atmosféru. Moře omývající břehy Fuerteventury je jedno z nejčistších vůbec a často se na jeho hladině prohánějí milovníci windsurfingu. Popravdě řečeno, již samotný název ostrova Fuerteventura v sobě skrývá slovo fuerte, což je španělský výraz pro slovo větrný. Pobřeží ostrova také nabízí hned několik letovisek vyznačujících se veškerým komfortem a mnohými standardními i nadstandardními službami.

Fuerteventura sice působí na první pohled velmi opuštěným dojem, nicméně ve skutečnosti tomu tak rozhodně není. Turisté mají mnoho možností vydat se na romantický výlet. Ideálním cílem je například Parque Natural las Dunas, který leží v severovýchodním cípu ostrova. Tento krásný přírodní park velmi nápadně připomíná největší poušť světa Saharu, přičemž výsledný přírodní dojem kazí pouze větrolamy korigující velikost dun. Návštěvníky Furteventury láká taktéž hlavní město ostrova Puerto del Rosario, které nabízí k návštěvě hned několika památek. Asi nejznámější stavbou sakrálního rázu v hlavním městě Fuerteventury je bezesporu chrám Nuestra Seňora. Za návštěvu jistě stojí také Casa Museo de Unamuno, v němž si mohou hosté prohlédnout knihy, ale také různé historické předměty spojené s dějinami ostrova.

Bezesporu krásnou destinací je také ostrůvek Lobos ležící v těsné blízkosti Fuerteventury. Často se právě sem pořádají výlety lodí s proskleným dnem, což umožní také obdivování bohatého podmořského života. Z dalších zajímavých míst zaujme třeba bývalé hlavní město Betancuria anebo vodní svět s názvem Baku Water Park.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 20°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 21°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.31 CZK

USDUSD = 21.43 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist