Gran Canaria

Pravděpodobně nejznámějším ostrovem je Gran Canaria. Z pohledu velikosti se jedná o třetí nejrozlehlejší ostrov z celých Kanárských ostrovů. Již při samotném příletu anebo příjezdu na ostrov turisty upoutá hlavně vrchol Pico de las Nievas, jehož vrcholek je pokryt po velkou část roku sněhem. Skutečnost, že je Gran Canaria velmi navštěvovaným ostrovem, potvrzuje fakt, že sem každoročně zavítá více než 1,5 milionu turistů. Hlavním lákadlem ostrova je bezesporu vysoký teplotní průměr, který zde bývá zachován v průběhu celého roku. Teploty se během roku pohybují v průměru kolem 21 stupňů Celsia. Turisté jezdí na Gran Canarii hlavně za krásným koupáním u čistých pláží. Ty pokrývají plných 56 kilometrů. Jejich povrch tvoří písek, na němž vznikají typické písečné duny, tvořící se díky mírnému vánku, který tady neustále pofukuje. Nejznámější pláží, která je poseta těmito dunami, je Playa del Inglés. Z dalších zajímavých a často navštěvovaných letovisek lze jmenovat Puerto Rico, kam míří většinou sportovně založení lidé. Jedná se o centrum windsurfingu a také jachet.

Gran Canaria nabízí kromě koupání a vodních sportů také sporty a aktivity na pobřeží. Zbudováno tady bylo celkem 6 golfových hřišť, kde si mohou přijít vyzkoušet své schopnosti golfoví hráči všech výkonnostních kategorií. Gran Canaria také umožňuje velké množství výletů. Díky mnoha turistickým cílům lze podnikat zejména krásné trekové výlety. Nejznámější trasou vhodnou pro zajímavou procházku přírodou je ta vedoucí k Roque Nublo. Právě tento monument se stal doslova symbolem celého ostrova a lze se s ním setkat v jeho zmenšených podobách u mnohých místních prodejců suvenýrů. Roque Nublo měří celkově 1813 metrů nad mořem. Leží v úplném srdci celého ostrova Gran Canaria. V překladu do češtiny znamená sousloví Roque Nublo doslova výraz Mračná skála. Možnost procházky nabízí taktéž městečko Firgas, u něhož vyvěrají minerální prameny. Ve městě je minerálka stáčena a za den jsou schopni v továrně stočit celkem 250 000 lahví. Gran Canaria se také vyznačuje překrásnou přírodou.

Nejznámější přírodní lokalitou je určitě národní park nacházející se mezi roklemi Tirajana a Agaete. Za prohlídku také stojí ZOO Parque Cocodrillos. Podívat se lze i do Reptilandie. K výletům láká taktéž žlutá ponorka, která kotví u břehů v přístavu.

 

No a pokud ještě větší sumu peněz, zkuste třeba písečné pláže v Chorvatsku. Pokud budete chtít něco ještě levnějšího, nezbývá, než zkusit Bulharsko levně.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 20°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 21°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.31 CZK

USDUSD = 21.43 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist