Historie

Tyto ostrovy byly známy už od starověku. V této době se jmenovaly „Šťastné ostrovy“. Jméno ostrovů nemá nic společného s kanárky, jak by se mohlo zdát, ale s jiným zvířete - se psem (odvozeno z lat. slova canis - pes). Když jsem totiž připluli první objevitelé, našli tu mnoho psů. Objeveny byly už řeckými a římskými mořeplavci. Původní zdejší obyvatelé byly Guančané.

Ve 12. století ostrovy objevily Arabové. Později zde přistáli janovští mořeplavci a roku 1334 Francouzi. O deset let později byly papežem Klementem VI. přiřknuty ke Kastlílii. Později byly obsazeny francouzských šlechticem Jeanem de Béthencourtem a od roku 1495 jsou pod správou Španělska.

Nejdůležitějším spojníkem mezi Kanárskými ostrovy a zbytkem světa je přístav Santa Cruz de La Palma.

Téměř od počátku museli zdejší obyvatelé odolávat nájezdům pirátů a kromě lidského činitele místním obyvatelům dělaly problémy i přírodní podmínky.

Kritické bylo zejména 19. století. Kanárské ostrovy byly sužovány velkými suchy, hladomorem i sopečnými výbuchy.

Od roku 1927 jsou rozdělené Kanárské ostrovy na dvě provincie a od roku 1978 mají tyto ostrovy svůj autonomní status.

Historie zdejšího zemětřesení

Kanárské ostrovy byly v minulosti provázeny zemětřesením a sopečnou činností. Na počátku 18. století bylo Tenerifé zničeno sopečnými výbuchy, které se rozšířily po celém souostroví. Roku 1824 proběhl poslední sopečný výbuch na Lanzarote a roku 1971 na ostrově La Palma.

 

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 20°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 21°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.31 CZK

USDUSD = 21.43 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist