Na Kanárských ostrovech je více než 1 a půl milionu stálých obyvatel a zdejší hustota zalidnění je 272 obyv./km2. Protože jsou Kanárské ostrovy součástí Španělska, domluvíte se zde samozřejmě španělsky.
A jací jsou lidé na Kanárských ostrovech? Setkáte se tu především s různými obchodníky. Nyní si ve stručnosti přiblížíme některé skupiny lidí:
- obchodníci: Obchodníci se vám snaží vnutit leccos. Mají většinou své krámky a téměř vám nedovolí projít bez toho, abyste se u nich zastavili. Dejte si tedy pozor na to, abyste Kanárské ostrovy last minute nemuseli ukončit dříve. Hned vám vnucují své zboží, snižují cenu, pokoušejí se smlouvat. Pokud nic koupit nechcete, pokračujte v cestě. S nimi byste se dohadovali dlouho a kdybyste se měli zdržovat u každého krámku, nikam nedojdete. Častým zbožím, které se zde prodává, je elektronika, která je tu hodně levná díky bezcelní zóně. Chcete-li si nějakou elektroniku koupit, buďte opatrní. Stává se, že vám sice obchodník předvede kvalitní kameru či jinou elektroniku, ale ve finále se vám pokusí prodat maketu, která sice vypadá stejně, ale téměř nefunguje. Nenechte se ošidit.
- černoši na plážích: Na Kanárské ostrovy připlouvá z Afriky hodně emigrantů, kteří se zde snaží nějakým způsobem uchytit. Ženy většinou nabízejí pletení copánků. Copánky opravdu vypadají hezky, ale může se vám stát, že žena uteče předtím než své dílo dokončí. To se stane, pokud se objeví policie, která pobřeží kontroluje. Většinou jsou zde totiž tito přistěhovalci načerno a ukrývají se před strážci zákona.
- naháněči: Téměř u každé restaurace, kavárny či baru stojí člověk, který se vás snaží vlákat do podniku. Neváhá vás zastavit, ani obejmout kolem ramen. Ukazuje vám třeba i menu a trvá na tom, abyste se najedli v jeho podniku. Nechcete-li zavítat, řekněte mu, že už jste jedli nebo že přijdete zítra.
- ostatní: Lidi celkově můžeme charakterizovat jako vcelku přátelské. Jsou ochotní vám poradit a hlavně jsou většinou zvyklí na to, že je kolem nich hodně cizinců.