Očkování, zdravotnictví

Cestujete-li na Kanárské ostrovy, nemusíte mít žádné speciální očkování.

Co se týče hygienický a zdravotnických opatření, je nutné připravit se především na africké sluníčko a jeho škodlivost. Zvláště pokud máte citlivou pleť, je třeba mít opalovací krém s vysokým faktorem. I tak se ale vyhýbejte poledním slunečním paprskům, které jsou nejnebezpečnější. Samozřejmostí by také měla být pokrývka hlavy a sluneční brýle.

Dodržujte pitný režim, nejlépe neslazenými a ne příliš ledovými nápoji. Voda z kohoutků je pitná, ale i tak se doporučuje spíše na vaření.

Ještě před odletem na Kanárské ostrovy je nutné se pojistit, jinak si případné výlohy spojené se zdravotnickou péčí budete muset hradit sami a mnohdy nejde zrovna o malé částky. Některé cestovní pojišťovny vám automaticky uzavřou pojistku, ale i tak je nutné si zkontrolovat čeho všeho se týká a zda není nutné se ještě připojistit.

Zdravotnictví na Kanárských ostrovech je na vysoké úrovni a v případě zranění či onemocnění není problém najít doktora. V turistických oblastech je dost zdravotnických zařízení. Budete-li potřebovat léky, rovněž byste neměli narazit na komplikace. Lékárny kromě nedělí mají otevřeno každý den.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 20°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 21°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.31 CZK

USDUSD = 21.43 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist