Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů se řadí k jedněm z nejkrásnějších míst ve Středozemním moři. Jeho vzdálenost k africkému pobřeží již není až tak velká, což do jisté míry také ovlivňuje i podnebí na tomto ostrově. Tenerife je často nazýván malým světadílem, jelikož zde lze spatřit prakticky všechny klimatická pásma. Severní oblasti Tenerife jsou typické chladnějším počasím a poměrně častými dešti, zatímco jih ostrova Tenerife je vyprahlý a suchý. Do severních oblastí ostrova míří lidé spíše obdivovat překrásnou přírodu a jižní oblasti se vyznačují skvělými podmínkami pro užívání si dovolené u mořského pobřeží. Tenerife je ostrov plný různých protikladů. Nabízí v první řadě především nádherné pláže. Ty jsou většinou rozděleny do krásných zátok, které poskytují kromě krásného koupání také soukromí a romantiku. Povrch pláží je pokryt jemným černým pískem, který vypovídá o dávné činnosti vulkánu. Pláže krásně kontrastují s banánovníkovými plantážemi. Za dominantní část ostrova je ovšem právem považovaná nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Měří celých 3 718 metrů. Kolem ní se nachází Národní park Teide. Pico del Teide se stala doslova symbolem ostrova a turisté se prakticky vždy při dovolené vydávají na její vrchol, na který vede lanovka.

Tenerife láká hlavně svým počasím. V průběhu roku se zde setkají turisté se srážkami pouze minimálně. Prakticky zde téměř neprší. Pobřeží Tenerife láká mimo ideální možnosti ke koupání a opalování také pěstováním různých vodních sportů. Vyzkoušet si mohou turisté například windsurfing anebo vodní lyže a další vodní sporty. Tenerife je také ve znamení krásných cyklostezek a možnosti rybolovu. Podmořský život okolo ostrova je velmi bohatý a úlovek je takřka zaručený.

Ostrov je také místem, kde si dávají často dostaveníčko golfisté. Vybrat si mohou příznivci tohoto sportu z celkového počtu osmi hřišť. Pro chvíle strávené s celou rodinou je ideální návštěva Loro Parque, jenž je situován v blízkosti hlavního města ostrova Santa Cruz de Tenerife. Loro Parque nabízí velké množství atrakcí, mezi které se řadí třeba představení papoušků anebo show s delfíny. Podívat se také turisté mohou do největšího akvária ne světě, které je plné nejrůznějších mořských živočichů. Za zmínku stojí jistě také Jardín Botanico, krásná botanická zahrada, v níž lze zhlédnout rostliny mající původ v různých zemích světa. Nachází se zde více než 3000 druhů rostlin.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 20°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 21°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist